Aktuality

17. 7. 2022 - den výsadby. Přes 200 stromků je na místě a čeká je jediné - zvládnout za naší pomoci horké a vyprahlé léto. Naštěstí šikovných dobrovolníků s konvemi se našlo dost - všem moc děkujeme! :)

12. 9. 2022 - suché léto se přehnalo a konečně nám prší. Les byl doplněn o další oplocenky a na stromky, které zůstaly bez nich, byl aplikován ochranný repelent. Hladina vody v tůních stoupla a o zalévání se teď příroda postará sama. Na začátek lesa byl umístěn kámen, jenž brzy doplníme o pamětní tabulku.

17. 7. 2023 - Ondrovu lesu se daří. Zima ho nechala odpočinout a s jarem se nadechl. Jaro dodalo díky počasí spoustu vláhy, která se na pozemku drží a zůstává, tak nám lesík i v sušších obdobích prospívá. O předposledním červnovém víkendu jsme pomohli nově vysazeným stromkům ze zajetí trávy, vysekali cesty, cestičky a lépe zpřístupnili vstupy do oplocenek. Nyní (začátek července) se pohodlně dostaneme k tůním i podél zavlažovacího kanálu, který se napojuje v místním potoce. V oplocenkách jsou ztráty opravdu minimální, na volné ploše "sluneční louce" zůstalo bohužel několik volných kůlů … ale to je příroda.